Sayfalar

25.10.2013

Ne Okudum

Kayıp Sembol 

Dan Brown; Da Vinci Şifresi, Melekler ve Şeytanlardan sonra Kayıp Sembolde insanlığın yüzyıllardır beklediği bir gerçeğin peşinde... Harvard Simgebilim Profesörü Robert Langdon, Kongre Binasında konferans vermesi için yakın bir arkadaşından davet alır. Ancak, Washingtona varır varmaz oldukça garip bir durumla karşı karşıya kalan profesör, kendini korkunç bir oyunun ortasında bulur. Kongre Binasna bırakılmış olan bir sembolün -yakın arkadaşı Peter Solomonın kesik eli- varlığını haber veren bir telefon, Langdonı hiç de yabancısı olmadığı bir dünyaya davet etmektedir. Antikçağlarda kullanılan bu sembolik çağrı, daveti alan kişiyi ezoterik bilgeliğin hüküm sürdüğü, çok eskilerde kalmış kayıp bir dünyaya sürükleyecektir. Sonu belli olmayan bu mistik daveti arkadaşını kurtarmak için kabul eden Langdon, bir anda masonik sırların, saklı kalmış tarihin ve o güne dek görmediği yerlerin gizli dünyasında inanılmaz bir gerçekle yüzleşmek zorunda kalır. Artık cevaplanmas? gereken sorular vardır: İnsanlığın Altın Çağı, açılmaması gereken bir kapının aralığından sırlarıyla birlikte yok mu olacak, yoksa hikmetin ışığında tüm soruların cevapları mı bulunacaktır?...Sayfa Sayısı: 528

Baskı Yılı: 2009


Dili: Türkçe
Yayınevi: Altın KitaplarKitabın ilk sayfalarında mekan ve cemiyet,kuruluşların gerçek olduğu belirtilmişti.Bence bu konuyu daha ilgi çekici hale getiriyor.
Bilimsel terimlerin  hepsi anlayamadığım için bazen konuya dahil olamadığımı hissetsemde diğer kitapları gibi zevkle okudum.Masonlar hakkında epey bilgi sahibi  oldum.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder