Sayfalar

13.08.2013

Dostluk Ekmeği

Dostluk Ekmeği 

Bir damla gözyaşı ve umutla yoğrulmuş küçük bir hediye, kırılan kalbinizi iyileştirip tüm hayatınızı değiştirmeye yeter mi?


Kaderin ona oynadığı acımasız oyun karşısında Julia Evarts, yaşama sevincini kaybetmiştir. Çektiği tüm acıların ise tek bir sorumlusu vardır. Bir zamanlar en yakın arkadaşı olup da artık yüzünü bile görmek istemediği kız kardeşi...


Bir gün küçük kızı Gracie ile birlikte eve geldiklerinde, kapının önünde çiçek desenleriyle bezenmiş bir tabak ve yanında bir tarif bulurlar. Üzerine ise bir not iliştirilmiştir: "Umarım beğenirsiniz." Julia, bu beklenmedik hediyeden kurtulmak istese de kızını mutlu etmek adına tarifi denemeye karar verir.


Çok geçmeden kasabalarına yeni taşınmış olan iki kadınla tanışır. Eşini kaybetmiş olan Madeline Davis, hayata tek başına devam etmenin bir yolunu ararken, ünlü çellist Hannah Wang de Brisay ise kocasıyla boşanmak üzeredir. Teselliyi, adeta bir sığınak olarak gördükleri dostluklarında bulacak olan bu üç kadın, gün gelip de şu cümleyi söyleyebilecek midir? Her şeye rağmen hayat güzeldir. 


Bizi bize anlatan sıcacık, lezzetli bir hikâye... Kâh ağlatan kâh sinirlendiren kâh güldüren Dostluk Ekmeği, imkânsız gibi görünenleri gerçekleştirmenin, aslında bizim elimizde olduğunu muhteşem bir dille anlatıyor. "Okuyucuların bu iç ısıtan hikâye karşısında duygularına hâkim olabilmeleri imkânsız. 

Tabii, o muhteşem tarifi de unutmamak gerek..."
Publishers WeeklySayfa Sayısı: 480


Baskı Yılı: 2013Dili: Türkçe

Yayınevi: Arkadya Yayınları

Çabuk tüketilen kitaplardan biri oldu kısa sürede okudum.Bir hamur mayasıyla kesişen hayatlar,dramlar ve sonuçta mutlu olaylar anlatılıyor.Yazarın ilk kitabı olmasına rağmen başarılı bulduğumu söylemeliyim.


Kitap ta anlatılan Amiş Dostluk Ekmeği tarifini deneyen oldu mu bilmiyorum ama ben denemeye karar verdim.Bakalım ortaya nasıl bir şey çıkacak :)

4 yorum:

 1. Merhaba,
  kitapsever olarak tavsiye ettiğin kitabı okunacaklar listesine kaydettim. Blogunu takibe aldım bana da beklerim...

  YanıtlaSil
 2. Kitabın kapağı çok hoş, konusuyla da hoş bir kitaba benziyor, paylaştığınız için teşekkürler:)

  YanıtlaSil
 3. Ben kitabı bitirdiğim gün ekmeği mayaladım ve az önce de pişirdiğim ilk ekmekten tattım. Kesinlikle harika bir ekmek - aslında ekmekten çok kek. Mutlaka denemenizi tavsiye ederim.

  YanıtlaSil
 4. Ben de denedim kek kıvamında oldu fena değilmiş.Tekrar yaptığımda daha güzel oluacağına eminim.Karıştırma aşamasında bir gün evde değildim karıştıramadım çünkü.

  YanıtlaSil